Dichiarazione di valore для навчання / працевлаштування в Італії

Dichiarazione di valore - це спеціальна процедура Посольства Італії в Україні, основною метою котрої є надання легітимності освітнім документам, які в подальшому будуть використовуватися на території Італії. Проведення документів через цю процедуру обов'язкове, якщо Ви маєте намір продовжити навчання в Італії або збираєтеся працевлаштуватися по спеціальності отриманій в українському навчальному закладі.

Мовний Центр Вишинських "Portuñol" може запропонувати найкращі умови виконання Dichiarazione di valore для навчання чи Dichiarazione di valore для працевлаштування в Італії.

Вартість та термін Dichiarazione di valore

Кінцева вартість та терміни виконання будуть залежати від кількості і типу документів. В середньому, Dichiarazione di valore для навчання "під ключ" (включно з апостилюванням оригіналів) обійдеться Вам в еквіваленті 220-250 євро за один комплект (атестат + додаток чи диплом + додаток). Тривалість процедури: від 3 до 10 місяців. Найскладніші можуть і до року затягнутися.

Як оформляється Dichiarazione di valore

Варто зауважити, що процедура "діклараціоне ді валоре" - це доволі персоналізована процедура, і тому фактично, в кожному конкретному випадку вона матиме свої особливості. Тому найкращим рішенням буде зателефонувати нам, сфотографувати всі освітні документи, які потрібно визнати, надіслати нам, а ми вже в залежності від наявних документів сформуємо чітку цінову і часову пропозицію, розписавши вартість по кожному пункту на кожному етапі.

Розрізняють два види декларацій (Dichiarazione di valore): для навчання і для здійснення професійної діяльності. Основна різниця по самій процедурі полягає в наступному: для навчання - декларація робиться на кожний комплект освітніх документів, а для працевлаштування - робиться тільки одна декларація на всі освітні документи. Для медичних працівників потрібне ще додаткове підтвердження з Міністерства охорони здоров'я. Для кращого розуміння схематично це можна представити так:

  • Навчання: (атестат + додаток + Dichiarazione di valore) + (диплом + додаток + Dichiarazione di valore).
  • Робота: (атестат + додаток) + (диплом + додаток) + Dichiarazione di valore.
  • Робота для медпрацівників: (атестат + додаток) + (диплом + додаток) + підтвердження з МОЗУ + Dichiarazione di valore.

В будь-якому випадку, найперше, що потрібно зробити - це апостилювати українські оригінали документів про отриману освіту, щоб вони мали юридичну силу поза межами України. Іншими словами, поставити спеціальний штамп Апостиль в Міністерстві освіти і науки України.

Другим обов'язковим кроком буде переклад на італійську мову. Переклад повинен бути виконаний акредитованим перекладачем Посольства Італії в Україні і легалізований (завірений) в консульськім відділі Посольства Італії в Києві.

І лише коли пройдені два перші етапи, можна переходити до третього, а саме, подачі документів в консульський відділ Італії для оформлення Dichiarazione di valore.

Іншою особливістю є те, що документи для оформлення Dichiarazione di valore приймаються лише за умови, що людина яка подає клопотання, провчилась в загальному не менше 12 років. Такі вимоги зумовлені чинним законодавством Італії. Крім того, якщо у Вас була перерва у навчанні (брали академічну відпустку з різних причин, були відраховані а потім поновлені тощо) то варто відразу про це повідомити, і надати додатковий архівний документ, де чітко буде розписано, в якому році на якому курсі Ви навчалися і скільки років в загальному провели в навчальному закладі. В іншому випадку, процедура може значно затягнутися, якщо в Посольстві не зможуть розібратися в загальній кількості років навчання.

Окрім того, при оформленні декларації на роботу, потрібно також підготувати документ, який би підтверджував, що Ви працювали за цією спеціальністю. Тут можливі 2 варіанти: або подати нотаріально завірену копію трудової книжки або архівну довідку з колишнього місця роботи. І само собою зрозуміло, що потрібно перекласти та легалізувати цей переклад.

Також потрібно подати копію закордонного паспорту, пермессо, карти де ідентіта та надати точну поштову адресу проживання в Італії.

Інші посилання по темі:

Документи на громадянство Італії

Рекомендуємо