Громадянство Португалії

Як отримати громадянство Португалії?

Для отримання громадянства Португалії потрібно:

  • Підтвердження проживання на території Португальської республіки протягом мінімум 6 років, видається Службою з питань іноземців та кордонів (Serviço de Estrangeiros e Fronteiras).
  • Документ, що засвідчує рівень володіння португальською мовою.
  • Свідоцтво про народження (натисніть, щоб замовити дублікат свідоцтва про народження з України для отримання громадянства Португалії).
  • Довідка про відсутність судимості (клікніть, щоб замовити довідку про несудимість з України для отримання громадянства Португалії).
  • Переклад на португальську мову вказаних документів.
  • Сплата державного мита.

Хто може претендувати на громадянство Португалії?

Подавати заяву на отримання португальського громадянства, має право особа, яка прожила в країні не менше 6 років, при чому, це перебування в Португалії повинне бути безперервним і мати легальне підтвердження. Легальним підтвердженням для отримання права подання клопотання на отримання португальського громадянства можуть слугувати робочі візи, візи на возз'єднання сім'ї, візи на тимчасове проживання. Час відпусток та час проведений поза межами Португалії не враховується в загальний час перебування в країні. Іншими підставами для подання клопотання може бути шлюб з громадянами Португалії, термін якого не менше 3-ох років.

Перед подачею клопотання потрібно здати іспит на знання португальської мови. Для успішного проходження випробування треба набрати 51% правильних відповідей. Наступним кроком буде підготувати всі документи та переклади. Опісля дані документи подаються у Відділ реєстрації актів цивільного стану (Conservatória do Registo Civil) за місцем Вашого перебування або у Відділ РАЦС при Службі допомоги імігрантам в Лісабоні (Centro Nacional de Apoio ao Imigrante). Час розгляду клопотання може тривати від 6-ти місяців до року. В результаті Ви отримаєте лист з підтвердженням вашого клопотання або зі списком додаткових документів, які треба пред'явити.

Клопотання про надання громадянства, пишеться на спеціальному бланку на португальській мові і підписується безпосередньо на місці подачі. У разі, коли клопотання відправляють по пошті, підпис повинен бути завірений нотаріусом. Не зайвим буде вислати копії ідентифікаційних документів (закордонного паспорта і картку резидента). Якщо в документах які Ви подаєте, з яких-небудь причин відбулися зміни (наприклад, прізвища, імені) необхідно подати відповідні апостильовані документи, які це підвереджують.

Рекомендуємо