Громадяни резиденти України, які бажають отримати візу для возз'єднання сім'ї в Італії, повинні подати в посольство Італії в Києві наступні документи.
- Закордонний паспорт громадянина України з терміном дії не менше 15-ти з половиною місяці.
- Дозвіл (Nulla osta) компетентного Поліцейського органу ('Questura').
- Ксерокопію Посвідки на проживання родича, який проживає в Італії і подає клопотання про Возз'єднання сім'ї.
Возз'єднання з чоловіком (дружиною)
Свідоцтво про шлюб, з попередньо проставленим апостилем, перекладеним на італійську мову акредитованим перекладачем Посольства Італії в Україні, завіреним / легалізованим в консульськім відділі посольства Італії в Києві. При чому, саме свідоцтво повинне бути виданим не пізніше 6 (шести) місяців на момент подачі документів в посольство.
- Як отримати повторне свідоцтво про шлюб.
- Як поставити апостиль на повторне свідоцтво про шлюб.
- Як перекласти повторне свідоцтво про шлюб і завірити в Посольстві переклад.
Возз'єднання з неповнолітнім сином (неповнолітньою дочкою)
Свідоцтво про народження, з попередньо проставленим апостилем, перекладеним на італійську мову акредитованим перекладачем Посольства Італії в Україні, завіреним / легалізованим в консульськім відділі посольства Італії в Києві. При чому, саме свідоцтво повинне бути виданим не пізніше 6 (шести) місяців на момент подачі документів в посольство.
- Як отримати повторне свідоцтво про народження.
- Як поставити апостиль на повторне свідоцтво про народження.
- Як перекласти повторне свідоцтво про народження і завірити в Посольстві переклад.
Якщо заяву на отримання візи подається одним із батьків, то необхідно надати нотаріально завірений дозвіл на постійний виїзд закордон підписаний іншим із батьків. Цей дозвіл повинен бути попередньо апостильованим, перекладеним на італійську мову акредитованим перекладачем Посольства Італії в Україні, завіреним / легалізованим в консульськім відділі посольства Італії в Києві. При чому, нотаріальна заява повинна бути датованою не пізніше 6 (шести) місяців на момент подачі документів в посольство.
- Як виготовити нотаріальну заяву.
- Як поставити апостиль на нотаріальну заяву.
- Як перекласти нотаріальну заяву і завірити її в Посольстві переклад.
Возз'єднання з батьками
Офіційне підтвердження, що зацікавлена особа не має інших дітей в Україні. Якщо вік батька (матері) перевищує 65 років і не має інших дітей, можна подати заяву на Возз'єднання сім'ї, якщо така особа не може сама себе утримувати за станом здоров'я (непридатна до праці згідно італійського законодавства).
Свідоцтво про народження родича який мешкає в Італії (при потребі, належним чином легалізоване).
Довідку про сімейний стан батька (матері). В такому випадку, батько (мати), повинні надати докази того, що перебувають на утриманні сина (дочки), що проживає в Італії. А саме, на утриманні родича вважається та особа, яка не має значних фінансових надходжень (співвідносно до українських економічних реалій) або отримує регулярно чи періодично грошові перекази з Італії.
Важливо:
Вся наведена інформація щодо Возз'єднання сім'ї в Італії (Ricongiungimento familiare) носить лише інформативно-ознайомлювальний характер. Пам'ятайте, що тільки посольство може визначати повний перелік документів для подачі на Возз'єднання сім'ї, вимагати якійсь додаткові чи змінювати або доповнювати даний перелік в кожному конкретному випадку.